güzellik, kadınlar, Penis Sertleştirici Hap, sağlık

Cildiniz Yağlı mı, Kuru mu, Normal mi?

İnsanların sahip oldukları cilt cinslerini 5 grupta toplayabiliriz. Yağlı, Karışık, Hassas, Kuru ve Güneşten zarar görmüş. Cilt tipinizi tespit etmek için, “ne kadar çok” ya da “ne kadar az” yağ ürettiğine göz atmanız gerekir.

Cildiniz Yağlı mı, Kuru mu, Normal mi? İnsanların sahip oldukları cilt cinslerini 5 grupta toplayabiliriz. Yağlı, Karışık, Hassas, Kuru ve Güneşten zarar görmüş. Cilt tipinizi “ne kadar çok” ya da “ne kadar az” yağ ürettiğine göz atmanız gerekir. Cildinizin ürettiği yağ miktarı doğuştan gelen genetik özelliklere bağlı olduğu kadar, yediklerinize, içtiklerinize, yaşadığınız stres seviyesine, bulunduğunuz hava koşullarına da bağlıdır.

Cildinizin cinsini bulmak için şöyle bir “cilt testi” uygulayabilirsiniz:

Yüzünüzü yıkayın. Hafif hafif darbelerle kurulayın. Birkaç parça pelür kağıdı ya da ince, katlarına ayrılmış selpak alın ve yüzünüzün birkaç farklı noktasına dokunun. Eğer selpak bir noktada yüzünüze yapışır, yağları topladığı için yarı şeffaf hale dönüşürse, cildiniz yağlıdır. Eğer yapışmıyorsa, o noktada cildiniz kurudur. Eğer T-Zone denilen alın, burun, çene bölgesinde yapışıyor, başka noktada yapışmıyorsa cildiniz karmaşık ya da normal cilt özelliğindedir.

Kadınların % 70’inin karmaşık cilt tipine sahip olduğunu not edelim ve 5 farklı cilt cinsine ait özellikleri verelim:

* Yağlı Cilt :Yağlı ciltler genişlemiş gözeneklerinden kolayca tanınabilir. Siyah noktalar ve lekelerle doludur. Biraz gerginlik hissi verebilir.
* Karmaşık / Normal : Gözenekleri orta düzeydedir. Düzgün bir görünümü vardır. Rengi sağlıklı, dolaşımın iyi olduğu görülebiliyor. T-zone bölgesi yağlıyken, diğer bölgeler kuru olabilir.
* Hassas Ciltler : Hassas ciltler incedirler. Gözenekleri son derece iyi görünümlüdür. Çabuk kızarır. Kırılmış kılcal damarlar görülebilir. Sık sık alerjik olaylar yaşayabilir ve küçük isiliklerle kaplanabilir.
* Kuru Ciltler : Kuru ciltliler gerginlik hissederler. Özellikle de temizlik sonrası bu his yükselir. Kırışıklık, pul pul olma ve kırmızı parçalar bu cilt cinsinde görülen sorunlardır. Ölü cilt hücrelerinin birikmesi nedeniyle, bu tür cildi olan kadınların silik gözükmesi normaldir. Kül türü bir görüntü yaşanabilir.
* Yaşlanmış Ya da Güneşten zarar Görmüş : Bu cilt tipinde gözle görünen kırışıklıklar, soluk bir ton gözükür. Özellikle çene ve üste doğru alanda kırışıklık görülür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s