Penis Sertleştirici Hap

Hamile Kalmanın Yolları Ve Uygun Seks Pozisyonları

SEX POZİSYONLARI

Hamile Kalmanın Yolları Ve Uygun Seks Pozisyonları Bebek sahibi olmak istediği halde olamayan kişilerin bazılarında uygun ve yeterli olarak cinsel ilişki yaşanmamasından bu durum kaynaklanırken bazılarında da uygulanan yanlış birliktelik yöntemlerinden dolayı gebelik oluşmamaktadır.Hamile kalmanın yolları konusuna sizler için değineceğiz. Hamile kalmak isteyenler, öncelikle yumurtlama günlerine göre cinsel birliktelik yaşarlar. Bu günlerde erkekten gelen sperm ile kadının çatlayan yumurtası birleştiği zaman gebelik gerçekleşir. Ancak hamile kalabilmek için sadece yumurtlama günlerine dikkat etmek yeterli değildir.

Kadınların herhangi bir zamanda hamile kalma olasılığı % 20 ya da % 25 iken, yapılan yanlış hareketler sonrasında bu oran daha da düşürülmektedir. Bu durumdaki çiftlerin çoğu da kısır olduklarını düşünerek psikolojik bir çöküntü yaşarlar. Ancak hamile kalmak için yumurtlama günleri dışında cinsel birlikteliğin en uygun pozisyonlarda yapılması da önemlidir. Gebeliğin daha kolay gerçekleşmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar içinde cinsel birlikteliğin nasıl yapıldığı ilk sırada yer almaktadır.

Hamile kalmak için erkeğin organının sürekli olarak kadının serviksine yakın olması gerekmektedir. Erkeğin spermi ortalama olarak kadının vücudunda 4 gün kadar canlı bir şekilde kalabilmektedir. Kadının yumurtaları da çatladıktan sonra 2 gün canlı kalmaktadır. Bu nedenle en uygun pozisyonlarla bu günlerde yaşanacak cinsel birliktelik hamile kalmayı kolaylaştırmaktadır. Hamile kalmanın yollarından biri de uıygun seks pozisyonlarıdır. Aşağıdaki seks pozisyonları hamile kalmanın yollarının en bilindik seks pozisyonlarındandır.

 Misyoner Pozisyonu

 Misyoner Pozisyonu
Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatmaktadır. Bu sayede vajinanın konumu spermin yumurtalığa daha kolay ulaşabilmesi için en uygun pozisyona gelmiş olur. Bu pozisyonu daha uygun hale getirebilmek için kadının kalçasının altına yastık koyulmaktadır. Bu pozisyon hamile kalabilmek için en uygun seks pozisyonlarının başında gelir.

Parlayan Üçgen Misyoner Pozisyonu

Parlayan Üçgen Misyoner Pozisyonu
Misyoner pozisyonuna benzer gözükse de ondan birkaç değişiklikle ayrılmaktadır. Bu pozisyonda kadın yine sırt üstü uzanır ancak kalça altına yastık koymak yerine kadının kendisinin kaldırması gerekmektedir. Erkek ise diğer pozisyonda olduğu gibi direkt olarak kadının üzerine yatmaz ve dizleri yere paralel uzanacak şekilde ayakuçları ile havada kalır. Bu pozisyonda iş sadece bayana düşmektedir.

Rock n Roller Misyoner Pozisyonu

Rock n Roller Misyoner Pozisyonu

Misyoner pozisyonunun bir diğer şeklinde bu pozisyondur. Bu pozisyonda kadın geri yatarak bacaklarını yüz hizasına gelecek şekilde kaldırır. Erkek ise diz çökerek ve dizlerinden yardım alarak kadına da destek verir. Daha derin bir birleşme sağladığı için ve spermin kadının yumurtalığına gitmesini kolaylaştırdığı için hamile kalmayı kolaylaştıran en etkili seks pozisyonudur.

Doggy Stili

Doggy Stili
Bu pozisyonda da kadının serviks yeri erkeğin organı ile sürekli yakın olduğu için hamile kalmaya yardımcı olan seks pozisyonlarından biridir. Kadın arkası dönük olarak yere çömelir ve ellerini yere koyarak kalça kısmını havaya kaldırır. Erkek ise kadının arka tarafına geçerek cinsel birleşmeyi gerçekleştirir.

Doggy Stili V2

Sihirli dağ denilen bu pozisyonda bayanlar çok rahat etmektedir. 3 – 4 tane yastık üst üste koyulur ve kadın yere eğilmek yerine vücudunun üst kısmını bu yastıklara dayar ve yine arkası dönük bir şekilde durur. Erkek ise kadının arka tarafından vajinasına girerek cinsel birleşmeyi gerçekleştirir. Hamile kalmak için en uygun seks pozisyonlarından biridir.

Doggy Stili V3

Bu pozisyonun diğer adı arabacı takım yıldızıdır. Bu pozisyonda kadının kollarının güçlü olması ve iyi bir karın kası olması gerekmektedir. Kadın yatak kenarlarından destek alarak durmaya çalışırken erkek arka kısmından kadının ayaklarını havaya kaldırır ve kadının serviks bölgesine daha rahat yaklaşarak cinsel birleşmeyi gerçekleştirir. Eğim oranı çok olduğu için spermin kadının yumurtasına gitmesini kolaylaştırır.

Yan Yatış Seks Pozisyonu

Yan Yatış Seks Pozisyonu
Her ne kadar çok derin bir cinsel birleşme yaşanmasa da, bu pozisyon gebeliğin ilerleyen safhaları açısından gayet önemli ve kullanışlıdır. Yan yana uzanan ve çok hareketin olmadığı pozisyonda, şişen karın da insel birleşmeye engel değildir.

Cross (Çapraz):

Cross (Çapraz):
İlk görünüşte karışık ve zor gelebilir fakat hamilelik döneminde uygulanabilecek en ideal pozisyonlardan birisidir. Kadın sırt üstü yatıp çok fazla hareket etmeyeceği için yorulmayacaktır.

Hamile Kalmanın Belirtileri Nelerdir?

Hamile kalan kişiler bazı belirtilerle bunu fark edebilmektedir. Kan testleri ve gebelik testleri ile kesin olarak belirlenen hamilelik öncesinde kadında bazı değişiklikler yaşanmaktadır. Hamilelik belirtileri kesinlikle kişiden kişiye değişmektedir.

Hamileliğin en önemli ilk belirtisi adet gününün gecikmesidir. Hamilelikten şüphelenmek için adetin en az 3 – 4 gün gecikmiş olması gerekir. Diğer belirtiler kişiye göre değişmekle beraber şunlardır:

  •  Yorgunluk
  •  Memelerde hassasiyet ve büyüme
  •  Kusma
  •  Mide bulantısı
  •  İştah açılması
  •  İştah kesilmesi
  •  İdrara çıkmanın artması
  •  Baş dönmesi
  •  Hafif şekilde kanama